ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΡΓΟΤΑΞΙΟΥ / SITE CIVIL ENGINEER

Job Overview

  • Qualifications Certificate, Bachelor Degree, Master Degree
  • Position Executive
  • Industry Construction
  • Experience 3 Years
  • Contact Person Chara Stephanou
  • Contact Email [email protected]

Περιγραφή εταιρείας

Η St. Chara Developers Ltd. είναι ένας κατασκευαστής boutique ακινήτων με έδρα τη Λευκωσία της Κύπρου με πάνω από 30 χρόνια εμπειρίας στην παροχή ποιοτικών κατασκευαστικών εργασιών με προσοχή στη λεπτομέρεια. Η αποστολή μας είναι να παρέχουμε στέγαση με κοινωνική ανταπόκριση που να καλύπτει τις σύγχρονες και μελλοντικές ανάγκες και τη δια βίου αριστεία εξυπηρέτησης πελατών.

Περιγραφή ρόλου

Αυτός είναι ένας επιτόπιος ρόλος πλήρους απασχόλησης για έναν Πολιτικό Μηχανικό Τοποθεσίας. Ο Πολιτικός Μηχανικός της Τοποθεσίας θα επιβλέπει την εφαρμογή σχεδιασμού και σχεδιασμού πολιτικού μηχανικού, τη διαχείριση υπόγειων υπηρεσιών και την τεχνική υποστήριξη για κατασκευαστικές δραστηριότητες έργων. Ο Πολιτικός Μηχανικός Τοποθεσίας θα διασφαλίσει επίσης τη συμμόρφωση με τις προδιαγραφές του έργου και τους τοπικούς κανονισμούς, θα διεξάγει επιθεωρήσεις στο χώρο και θα συντονίζεται με διεπιστημονικές ομάδες μηχανικών και εργολάβων.

Κύρια Καθήκοντα και Ευθύνες

  • Διαμόρφωση τοποθεσίας (χαράξεις και υψόμετρα)
  • Αξιολόγηση προσφορών
  • Επίβλεψη οικοδομικών εργασιών
  • Διαχείριση κόστους εργασιών
  • Προγραμματισμός και χρονοδιαγράμματα αποπεράτωσης έργων
  • Παροχή τεχνικών συμβουλών και επίλυση προβλημάτων επί τόπου
  • Παραγγελία απαιτούμενων υλικών και επίβλεψη παραδόσεων υλικών
  • Διατήρηση αρχείου, ημερολόγιο έργου, σχέδιο ασφάλειας και υγείας
  • Εφαρμογή της οικοδομικής νομοθεσίας
  • Διασφάλιση ποιότητας
  • Καθημερινή διαχείριση των εργασιών επί τόπου διασφαλίζοντας την επιτυχή ολοκλήρωση του έργου

Προσόντα

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού
  • Η Επαγγελματική Άδεια Μηχανικής (ΕΤΕΚ) είναι απαραίτητη
  • Δεξιότητες Σχεδιασμού και Οργάνωσης Πολιτικού Μηχανικού
  • 4 – 6 χρόνια εμπειρία στην επί τόπου κατασκευή
  • Δεξιότητες διαχείρισης και εκτέλεσης έργου
  • Οργανωτικές δεξιότητες και μεθοδική προσέγγιση στην εργασία
  • Ικανότητα ομαδικής εργασίας και αυτοπεποίθηση
  • Ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Φιλόδοξος και ειλικρινής
  • Γλώσσες. Ελληνικά, Αγγλικά.
  • Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών έργων ταυτόχρονα
  • Άριστες δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και ανάλυσης
  • Δυνατότητα ανασκόπησης και ερμηνείας κατασκευαστικών σχεδίων, σχεδίων και σχεδίων τοποθεσίας
  • Προηγμένη επάρκεια στο AutoCAD και άλλο σχετικό λογισμικό μηχανικής
  • Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών έργων και τήρησης αυστηρών προθεσμιών
  • Η εμπειρία σε λογισμικό διαχείρισης έργων είναι ένα πλεονέκτημα

Τι προσφέρουμε

  • Δυναμικό και φιλικό περιβάλλον
  • Σταθερές προοπτικές
  • Ελκυστικά οφέλη
  • 13ος μισθός

Οι ενδιαφερόμενοι, παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους, συμπεριλαμβανομένης της συστατικής επιστολής και ένα δελτίο πληρωμής 6 μηνών, στο chara@stchara.com

Company Information

Contact Us