ΒΟΗΘΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

Job Overview

  • Qualifications Bachelor Degree, Master Degree
  • Position Manager
  • Contact Email [email protected]

Η Συνεργατική Εταιρεία ΣΥΝΕΡΓΚΑΖ Λτδ  δέχεται αιτήσεις για την πλήρωση κενής θέσης Βοηθού Διευθυντή Τεχνικού Τμήματος.

Σύμφωνα με το Σχέδιο Υπηρεσίας της θέσης, τα καθήκοντα και οι ευθύνες καθώς και τα απαιτούμενα προσόντα είναι τα ακόλουθα:

Καθήκοντα και ευθύνες:

  • Συντονίζει και ελέγχει όλο το τεχνικό και εργατικό προσωπικό, ακολουθώντας τις οδηγίες του Διευθυντή Τεχνικού Τμήματος της Εταιρείας.
  • Επιβλέπει και συντονίζει το τμήμα τεχνικής υποστήριξης εγκαταστάσεων υγραερίου σε πελάτες της Εταιρείας.
  • Ελέγχει και επιθεωρεί συστήματα εγκαταστάσεων υγραερίου που βρίσκονται σε πελάτες της Εταιρείας.
  • Αναλαμβάνει την εγκατάσταση, λειτουργία, επιδιόρθωση και συντήρηση όλων των μηχανημάτων και μηχανοκινήτων οχημάτων καθώς και οποιουδήποτε άλλου τεχνικού, μηχανολογικού και ηλεκτρολογικού εξοπλισμού της Εταιρείας.
  • Ελέγχει και επιβλέπει τις αποθήκες εξαρτημάτων και εργαλείων.
  • Ετοιμάζει παραγγελίες εξαρτημάτων ανταλλακτικών και γενικά για όλα τα μηχανολογικά ή ηλεκτρολογικά υλικά που χρειάζεται η εταιρεία και ενημερώνει τον προϊστάμενο του ανάλογα.
  • Συμβουλεύεται τον προϊστάμενο του για θέματα ασφάλειας που προκύπτουν από την αποθήκευση, μεταφορά και παράδοση των επικίνδυνων εμπορευμάτων και βοηθά στην εγκατάσταση, εφαρμογή και λειτουργία συστημάτων και προτύπων ποιότητας.
  • Εφαρμόζει τα σχέδια και οδηγίες έκτακτης ανάγκης και εκτίμησης κινδύνων, π.χ. σε περιπτώσεις διαρροής υγραερίου ή φωτιάς.
  • Αναλαμβάνει την εκπόνηση μελετών και τεχνικών φακέλων συστημάτων υγραερίου που βρίσκονται εγκατεστημένα σε πελάτες της Εταιρείας.
  • Συντηρεί, φροντίζει και χειρίζεται με υπευθυνότητα και προσοχή τα εργαλεία, μηχανήματα, συσκευές, εξαρτήματα και γενικά οτιδήποτε χρησιμοποιεί στα πλαίσια των εργασιών που του υποδεικνύονται.
  • Μετέχει ενεργά και βοηθά τα άλλα τμήματα της εταιρείας ως προς την άμεση και ποιοτική εξυπηρέτηση των πελατών, ειδικά σε ότι αφορά την εξυπηρέτηση πριν, κατά και μετά την πώληση.
  • Έχει την ευθύνη για την τήρηση των κανονισμών ασφαλείας και υγιεινής στον χώρο εργασίας με βάση την σχετική νομοθεσία και κανονισμούς/οδηγίες.
  • Πειθαρχεί στους κανονισμούς υπηρεσίας της Εταιρείας.
  • Εκτελεί οποιαδήποτε καθήκοντα του ανατεθούν από τον Διευθυντή Τεχνικού Τμήματος ή/και Γραμματέα/Διευθυντή της Εταιρείας.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στον κλάδο της Μηχανολογίας.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Πιστοποιητικό υγείας από τις αρμόδιες αρχές.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα, εχεμύθεια, πρωτοβουλία, ευθυκρισία, τιμιότητα, αξιοπρέπεια και ικανότητα αποτελεσματικής συνεργασίας.
  • Διοικητικές και Οργανωτικές Ικανότητες.
  • Πολύ καλή γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών.
  • Γνώση Ηλεκτρολογίας ή Γνώση Προγραμμάτων σχεδιασμού.
  • Λευκό ποινικό μητρώο.
  • Οι άρρενες υποψήφιοι να έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις ή να έχουν απαλλαγεί νόμιμα από αυτές.

Τα πιο κάτω επιπρόσθετα προσόντα αποτελούν πλεονέκτημα:

  • Εγκεκριμένος εγκαταστάτης ή πρόσωπο εφαρμογής συστημάτων υγραερίου από το Τμήμα Επιθεώρησης Εργασίας (ΤΕΕ).
  • Μέλος του ΕΤΕΚ.
  • Εγκεκριμένος ΕΞΥΠΠ ή ΕΣΥΠΠ.
  • Σύμβουλος ασφαλείας ADR.

Απολαβές και  ωφελήματα:

Η κλίμακα μισθοδοσίας της θέσης του Βοηθού Διευθυντή Τεχνικού Τμήματος είναι η εξής:

 Α5  (€15.713-€27.708) Α7 (€23.318-€34.973) – Α8 (€25.231-€38.794)

(Στην κλίμακα μισθοδοσίας προστίθεται το εκάστοτε τιμαριθμικό επίδομα και το οποίο σήμερα ανέρχεται στο 11,17%)

Στην περίπτωση μονιμοποίησης του υποψηφίου, προσφέρονται:

  • Ταμείο Προνοίας
  • Ιατροφαρμακευτική κάλυψη, μέσω του Παγκύπριου Συνεργατικού Ταμείου Υγείας
  • Συνεισφορά στο Παγκύπριο Συνεργατικό Ταμείο Ευημερίας.

Αιτήσεις με πλήρες βιογραφικό σημείωμα, αντίγραφα αδειών και πιστοποιητικών να σταλούν το αργότερο μέχρι τις 10 Μαΐου 2024 και ώρα 15:00 στην ακόλουθη ηλεκτρονική διεύθυνση: [email protected]

ή στην ταχυδρομική διεύθυνση:

ΣΥΝΕΡΓΚΑΖ ΛΤΔ (ΚΕΝΗ ΘEΣΗ ΒΟΗΘΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ)

Τ.Θ. 40240,

6302 Λάρνακα.

Για το έντυπο αίτησης, επισκεφθείτε την ιστοσελίδα της Εταιρείας στον ακόλουθο σύνδεσμο: http://www.synergas.com.cy/index.php?pageid=73

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν άκρας εμπιστευτικότητας και θα χρησιμοποιηθούν μόνο για την πρόσληψη Βοηθού Διευθυντή Τεχνικού Τμήματος.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την πιο πάνω θέση παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε στο Τηλ. 24 635286 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected].

Company Information

Contact Us