Υπεύθυνος / Υπεύθυνη Λογιστηρίου

Full Time
  • Post Date: February 13, 2020
  • Apply Before: March 13, 2020
  • Location cyprus, nicosia
  • Experience 4 Years
  • Position Others
  • Qualification Bachelor Degree
  • Offered Salary €15,000 - €20,000
  • Gender Both
  • Industry for the position Marketing and Advertising
  • Contact Person Mr. Constantinos Panayiotides
  • Company Panayiotides and Sons LTD

Η εταιρία ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ & ΥΙΟΙ ΛΤΔ δέχεται αιτήσεις για Υπεύθυνο / Υπεύθυνη Λογιστηρίου για πλήρη απασχόληση στη Λευκωσία.

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ / ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ

Απαιτούμενα Προσόντα:

  •     Προϋπηρεσία σε λογιστήριο 4 χρόνια
  •     Άριστη γνώση Η/Υ και ιδιαίτερα λογισμικού Office, Excel, email
  •     Γνώση και εμπειρία λογιστικού λογισμικού (SAP Business One ή άλλου)
  •     Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  •     Κάτοχος πτυχίου Λογιστικής LCCI Higher
  •     Ευχάριστη προσωπικότητα, ομαδικός χαρακτήρας, δυνατότητα εργασίας υπό πίεση
  •     Εχεμύθεια απαραίτητη

Καθήκοντα και Ευθύνες:

  •     Τήρηση λογιστικών βιβλίων, αρχειοθέτηση, συμφιλιώσεις τραπεζών, προμηθευτών, πελατών
  •     Έλεγχος και παρακολούθηση λογαριασμών χρεωστών και πιστωτών
  •     Μηνιαία η ετήσια προετοιμασία διοικητικών καταστάσεων, καταχώρηση ΦΠΑ, Intrastat, VIES, IR7, HE32 κτλ.
  •     Προετοιμασία Μισθολογίου
  •     Προετοιμασία πληρωμών και έλεγχος και τήρηση συμφωνιών με προμηθευτές
  •     Κοστολογήσεις εισαγωγών και καταχώρηση πληροφοριών αποθεμάτων
  •     Διαπραγμάτευση οικονομικών συμφωνιών με συνεργάτες

Απολαβές:

Προσφέρονται ελκυστικά πακέτα απολαβών ανάλογα με τα προσόντα και την πείρα των υποψηφίων για ολική απασχόληση.

Αιτήσεις:
Παρακαλούμε όπως το βιογραφικό σας σημείωμα να αποστέλλεται στo email: [email protected]

Looking for a new job in Cyprus? Find out more current vacancies and apply for open positions of Accountants, jobs.