Υπεύθυνο/η Digital Marketing – HR Cyprus

Full Time
  • Post Date: February 22, 2021
  • Apply Before: March 5, 2021
  • Location cyprus, nicosia
  • Industry for the position Mass Media
  • Company HR Cyprus

Μεγάλος εκδοτικός οργανισμός με ιδιαίτερη παρουσία στα έντυπα και ηλεκτρονικά μέσα ζητά να προσλάβει Υπεύθυνο/η Digital Marketing για άμεση στελέχωση του τμήματος marketing του οργανισμού.

Αρμοδιότητες

  • Σύνταξη & Εκτέλεση Marketing Plan
  • Ανάπτυξη ιδεών για δημιουργικές εκστρατείες marketing
  • Υποστήριξη στις δραστηριότητες marketing για τα brands του Ομίλου
  • Δημιουργία και διαχείριση προωθητικών ενεργειών σε digital και social media
  • Δημιουργία υλικών για website, newsletters, banners και social media
  • Διαχείριση των Google AdWords campaigns του οργανισμού
  • Διαχείριση και δημιουργία αναφορών από Google Analytics
  • Προώθηση εταιρικής εικόνας

Προσόντα

  • Πτυχίο στο Marketing, Επικοινωνία, ή άλλο συναφή κλάδο
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Social media
  • Άριστες ικανότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
  • Δημιουργικότητα και όραμα, οργανωτική ικανότητα και πρωτοβουλία
  • Άριστη γνώση του MS Office, κυρίως Excel, Word και Power Point
  • Ικανότητα εκτέλεσης εργασιών σε καθορισμένα χρονοδιαγράμματα
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής
  • Γνώσεις σε web analytics και κατά προτίμηση σε Google analytics
  • Εμπειρία σε SEO/SEM θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Εμπειρία με Video Production & YouTube θα θεωρηθεί πλεονέκτημα

Απολαβές και ωφελήματα

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν Βιογραφικό Σημείωμα (C.V.) στο [email protected] με την ένδειξη Υπεύθυνος/η Digital Marketing στον τίτλο.

294717

Looking for a new job in Cyprus? Find out more current vacancies and apply for open positions of Marketing / PR / Social Media, jobs.