Ταμίας, Λεμεσός – ΤΑΜ/09/20 – Human Asset Ltd

Full Time
  • Post Date: September 22, 2020
  • Apply Before: March 5, 2021
  • Location cyprus, limassol
  • Industry for the position Consumer Goods
  • Company Human Asset Ltd

Πελάτης μας, μεγάλη εταιρία στο χώρο των καταναλωτικών προϊόντων ψάχνει άτομο στη θέση του ταμία στην Λεμεσό

Καθήκοντα:

  • Ο Ταμίας έχει τη συνολική ευθύνη για την ορθή και αποτελεσματική επεξεργασία συναλλαγών σύμφωνα με καθορισμένες πολιτικές και διαδικασίες.
  • Παραλαμβάνει μετρητά ή/και επιταγές από εσωτερικούς πελάτες,
  • Ελέγχει την ορθότητα των εισπρακτέων ποσών έναντι των τιμολογίων,
  • Καταχωρεί συναλλαγές (εισπράξεις μετρητών, επιταγών, πιστωτικών καρτών, επιστροφών κ.α.) στο λογισμικό σύστημα SAP,
  • Ετοιμάζει τα απαραίτητα έντυπα για την κατάθεση χρημάτων (μετρητών, επιταγών και κερμάτων) και παραδίδει τα σχετικά στην GROUP 4,
  • Αρχειοθετεί τις σφραγισμένες καταθέσεις,
  • Διασφαλίζει το έγκαιρο και έγκυρο κλείσιμο ταμείου χωρίς πλεόνασμα ή/και έλλειμμα,
  • Τηρεί μητρώο παράδοσης και παραλαβής μπλοκ αποδείξεων σε εσωτερικούς πελάτες,
  • Διαχειρίζεται το μικρό ταμείο των επαρχιακών γραφείων,
  • Διεκπεραιώνει πληρωμές στη βάση έγκυρων παραστατικών που του/της παρουσιάζονται, ενημερώνει το λογισμικό σύστημα και αρχειοθετεί τα απαιτούμενα στοιχεία,
  • Επιδέχεται εκπαίδευσης, διασφαλίζει την πλήρη κατανόηση της και εφαρμογή της στον καθημερινό τρόπο εκτέλεσης των εργασιών του,
  • Τηρεί και ακολουθεί πιστά τον Κώδικα Δεοντολογίας,
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του ανατεθούν από καιρό σε καιρό.

Απαιτούμενα προσόντα και χαρακτηριστικά:

  • Κάτοχος απολυτήριου Λυκείου ή/και διπλώματος κολλεγίου,
  • Κάτοχος πιστοποιητικού LLCI Higher,
  • 1-2 χρόνια εργασιακής πείρας σε αντίστοιχη θέση,
  • Προηγούμενη εργασιακή πείρα στη χρήση λογιστικού συστήματος,
  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικού υπολογιστή,
  • Ακεραιότητα,
  • Υπευθυνότητα και οργάνωση.

Αν ενδιαφέρεστε για την θέση, μπορείτε να υποβάλετε το βιογραφικό σας εδώ https://www.humanasset.com/?p=13592

Looking for a new job in Cyprus? Find out more current vacancies and apply for open positions of Cashiers, jobs.