Νοσηλευτής- Κέντρο Ημέρας «Ιθάκη» Λευκωσία – Kanika Hotels Ltd

Part Time
  • Post Date: February 27, 2020
  • Location cyprus, nicosia
  • Experience Fresh
  • Position Others
  • Qualification Associate Degree
  • Gender Both
  • Industry for the position Hospital & Health Care
  • Company Kanika Hotels Ltd

Ο Σύνδεσμος Στήριξης Ατόμων με άνοια «ΙΘΑΚΗ», ζητά για άμεση εργοδότηση ένα (1) Νοσηλευτή για μερική απασχόληση (09:00 – 13:00) για το Κέντρο Ημέρας στη Λευκωσία (οδός Πειραιώς 17, 1057 Παλλουριώτισα, Λευκωσία).

Ο Σύνδεσμος «Ιθάκη» είναι ένας μη κερδοσκοπικός οργανισμός, ο σκοπός του οποίου είναι η επιμόρφωση του κοινού σε θέματα πρόληψης και αντιμετώπισης της ΑΝΟΙΑΣ αλλά και η προσφορά στην βελτίωση των υπαρχόντων μέσων και τρόπων αντιμετώπισης και ανακούφισης των ασθενών με Άνοια.

Ο Σύνδεσμος Ιθάκη δημιουργήθηκε για να προσφέρει στον ασθενή και στην οικογένεια του ανακουφιστική στήριξη σε όλα τα στάδια της ασθένειας. Η προσφορά της φροντίδας από εξειδικευμένα άτομα και κέντρα, η κοινωνικοποίηση των ασθενών και η ψυχοκοινωνική και οικονομική προσφορά προς την οικογένεια του ασθενή είναι μόνο μερικοί από τους στόχους που έχει θέσει ο Σύνδεσμος.

Καθήκοντα:

1.Νοσηλευτική παρακολούθηση ασθενών με Άνοια

2.Συμπλήρωση ιατρικού και νοσηλευτικού ιστορικού

3.Επίβλεψη και συνεχή παρακολούθηση ασθενών

4.Νοητική Ενδυνάμωση ασθενών

Προσόντα:

1.Πτυχίο Νοσηλευτικής απαραίτητο

2.Άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος

Αποστολή Βιογραφικών στο e-mail: [email protected]

Looking for a new job in Cyprus? Find out more current vacancies and apply for open positions of Health Care, jobs.