ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ – Κέντρο Ημέρας «Ιθάκη» Λεμεσός

Job Overview

Ο Σύνδεσμος Στήριξης Ατόμων με άνοια «ΙΘΑΚΗ», ζητά για άμεση εργοδότηση ένα (1) Νοσηλευτή για μερική απασχόληση (09:00 – 13:00), για το Κέντρο Ημέρας στη Λεμεσό (οδός Πασικράτους 1, 3085 Λεμεσός).

Ο Σύνδεσμος «Ιθάκη» είναι ένας μη κερδοσκοπικός οργανισμός, ο σκοπός του οποίου είναι η επιμόρφωση του κοινού σε θέματα πρόληψης και αντιμετώπισης της ΑΝΟΙΑΣ αλλά και η προσφορά στην βελτίωση των  υπαρχόντων μέσων και τρόπων αντιμετώπισης και ανακούφισης των ασθενών με Άνοια.

Ο Σύνδεσμος Ιθάκη δημιουργήθηκε για να προσφέρει στον ασθενή και στην οικογένεια του ανακουφιστική στήριξη σε όλα τα στάδια της ασθένειας. Η προσφορά της φροντίδας από εξειδικευμένα άτομα και κέντρα, η κοινωνικοποίηση των ασθενών και η ψυχοκοινωνική και οικονομική προσφορά προς την οικογένεια του ασθενή είναι μόνο μερικοί από τους στόχους που έχει θέσει ο Σύνδεσμος.

Καθήκοντα:

  1. Νοσηλευτική παρακολούθηση ασθενών με Άνοια
  2. Συμπλήρωση ιατρικού και νοσηλευτικού ιστορικού
  3. Επίβλεψη και συνεχή παρακολούθηση ασθενών
  4. Νοητική Ενδυνάμωση ασθενών

Προσόντα:

  1. Πτυχίο Νοσηλευτικής απαραίτητο
  2. Άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος

Αποστολή Βιογραφικών στο e-mail: [email protected]

Email Me Jobs Like These
Showing 1–6 of 790 jobs
Company Information

Contact Us

Subscribe and receive our latest vacancies