ΛΟΓΙΣΤΗΣ / ACCOUNTANT

Job Overview

Ο Ελεγκτικός οίκος Odysseos Chartered Certified Accountants ζητά να προσλάβει Λογιστή / Λογίστρια πλήρους απασχόλησης για τα γραφείο του στην Λεμεσό.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Γνώσεις Λογιστικής
  • Γνώση Microsoft Excel
  • Επαρκής γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Προηγουμένη πείρα και γνώση λογιστικού προγράμματος θα θεωρηθούν επιπρόσθετα προσόντα.
Καθήκοντα:
  • Τήρηση λογιστικών αρχείων στο λογιστικό πρόγραμμα.
  • Προετοιμασία αρχείων ελέγχου.
  • Προετοιμασία και υποβολή δήλωσης ΦΠΑ και VIES

Παρακαλούμε όπως τα βιογραφικά αποστέλλονται στο [email protected]

Θα τηρηθεί πλήρης εχεμύθεια.

Odysseos Chartered Certified Accountants is looking to hire a full-time Accountant for its Limassol office.

Qualifications:

  • Accounting Knowledge
  • Knowledge of Microsoft Excel
  • Adequate knowledge of English language
  • Previous experience and knowledge of accounting software will be considered as additional qualifications.
Duties:
  • Accounting records for local/international clients.
  • Preparation of Audit file.
  • Preparation and submission of VAT and VIES reports.

Please send your CV to [email protected]

All applications will be treated with utmost confidentiality.

Company Information

Contact Us

Subscribe and receive our latest vacancies