Λειτουργός Πωλήσεων – Pergamos Cosmopolitan Living Λεμεσός – Pantelis Katelaris & Co Ltd

Full Time
  • Post Date: September 30, 2020
  • Apply Before: October 30, 2020
  • Location cyprus, limassol
  • Industry for the position Retail stores
  • Company Pantelis Katelaris & Co Ltd

Η εταιρεία Πέργαμος ζητά να προσλάβει Λειτουργό Πωλήσεων για το κατάστημά της στην Λεμεσό, στο τμήμα επίπλων εσωτερικού και εξωτερικού χώρου και διακοσμητικών σπιτιού.

Περιγραφή θέσης εργασίας και καθήκοντα:

Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α ευθύνεται για τη διακόσμηση του καταστήματος επίπλων και την ανάπτυξη των πωλήσεων, τη διαχείριση και την ικανοποίηση των πελατών και την υποστήριξη της εμπορικής στρατηγικής της εταιρείας.

  • Υποδοχή και άριστη εξυπηρέτηση των πελατών, με εισηγήσεις και προτάσεις διακόσμησης
  • Ετοιμασία οικονομικών προσφορών
  • Καταχώρηση και διαχείριση παραγγελιών
  • Ομαλή και σωστή λειτουργία του τμήματος
  • Διατήρηση του εκθετηρίου σε άριστη κατάσταση (καθαριότητα, διακόσμηση κτλ)
  • Άμεση επικοινωνία και συνεργασία με το τμήμα μάρκετινγκ της εταιρείας στα κεντρικά γραφεία
  • Αναζήτηση τρόπων για την ανάπτυξη των πωλήσεων και την προσέλκυση νέων πελατών
  • Αποτελεσματική εφαρμογή της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας και των τεχνικών πωλήσεων
  • Επίλυση προβλημάτων και διατήρηση των καλών σχέσεων των πελατών με την εταιρεία

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Άριστη γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και MS Office
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας, γραπτή και προφορική
  • Ικανότητες αποτελεσματικής διαπροσωπικής επικοινωνίας
  • Θετική και δημιουργική διάθεση προσανατολισμένη στην άριστη εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Δεξιοτεχνία στη διακόσμηση
  • Οργανωτικές ικανότητες με ευχάριστη προσωπικότητα και δημιουργικότητα
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα
  • Υπευθυνότητα, ακρίβεια, προσοχή στην λεπτομέρεια, πρωτοβουλία, ανάληψη ευθυνών και εργατικότητα
  • Προϋπηρεσία στις πωλήσεις και γνώση του επίπλου θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Απόφοιτος σχολής Interior Design, ή Διακόσμησης θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Γνώση σχεδιαστικού προγράμματος θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Απολαβές

  • Προοπτικές προσωπικής ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Ωράριο 38 ώρες την εβδομάδα (2 Τετάρτες τον μήνα 09:00 – 14:00 και 2 Τετάρτες τον μήνα all day Off)
  • Μισθός αναλόγως προσόντων και πείρας.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στο [email protected] .

Παρακαλώ πολύ όπως αναφέρετε την θέση για την οποία υποβάλλετε την αίτηση σας, “Λειτουργός Πωλήσεων – Cosmopolitan Living Λεμεσός ”.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Αιτήσεις που δεν πληρούν τα απαιτούμενα δεν θα ληφθούν υπόψη.

Looking for a new job in Cyprus? Find out more current vacancies and apply for open positions of Retail sales, jobs.