Οικονομικό Διευθυντή

Full Time
  • Post Date: October 13, 2017
  • Location cyprus, paphos
  • Qualification Certificate
  • Industry for the position Accounting
  • Company LEPTOS GROUP

Ο Όμιλος Εταιρειών Λεπτός, ηγετική δύναμη στην Κυπριακή οικονομία για περισσότερο από 55 χρόνια, έχει πολλαπλή παρουσία στο χώρο της ανάπτυξης γης, των κατασκευών, του ξενοδοχειακού τομέα, της διαχείρισης περιουσιών, του ταξιδιωτικού και τουριστικού τομέα, των ασφαλειών, της υγείας και της εκπαίδευσης.

Εταιρεία με σημαντική δραστηριότητα, μέλος του Ομίλου Εταιρειών Λεπτός, ζητά να προσλάβει έμπειρο:

Αρμοδιότητες

•Διεύθυνση του λογιστηρίου της Εταιρείας στην Πάφο.

•Προετοιμασία οικονομικών καταστάσεων και διοικητικών εκθέσεων σε τακτική βάση

•Επίβλεψη λογαριασμών γενικού καθολικού, πιστωτές, χρεώστες, μισθοδοσία, εκθέσεων προϋπολογισμού και στατιστική ανάλυση

•Προετοιμασία της κατάστασης ταμειακών ροών σε τακτική βάση

•Παροχή βοήθειας στην ετήσια ετοιμασία του προϋπολογισμού των τμημάτων και επίβλεψη προϋπολογισμού

•Συνεργασία με τους εσωτερικούς και εξωτερικούς ελεγκτές της Εταιρείας

•Προώθηση του οράματος των αξιών και των στόχων της Εταιρείας κατά την εκτέλεση των καθημερινών καθηκόντων του

Απαιτούμενα προσόντα

•Μέλος επαγγελματικού λογιστικού σώματος (Chartered or Certified Accountant)

•Πτυχιακές / μεταπτυχιακές σπουδές στον τομέα της λογιστικής και ελέγχου

•Ελάχιστη εργασιακή εμπειρία δέκα χρόνων σε θέση Οικονομικού Διευθυντή ή Διευθυντή Λογιστηρίου

•Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση και αυστηρές προθεσμίες

•Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας είναι απαραίτητη

•Εμπειρία στη χρήση του συστήματος JDE ERP αποτελεί επιπρόσθετο προσόν

Απολαβές και Παροχές

Προσφέρεται ένα ιδιαίτερα ελκυστικό πακέτο αναλόγως προσόντων και εμπειρίας

Προοπτικές για ανέλιξη

Ιατροφαρμακευτική ασφάλιση

Βιογραφικά

Αποστόλη βιογραφικών σημειωμάτων:

Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού

Λεωφόρος Απ. Παύλου 111, 8046 Πάφος

Email: [email protected]