Εκλεκτή Ελεγκτικής Υπηρεσίας – Δημόσια Υπηρεσία

Full Time
  • Post Date: March 13, 2020
  • Apply Before: April 3, 2020
  • Location cyprus,
  • Industry for the position Κυβερνητικές Θέσεις Εργασίας
  • Company Δημόσια Υπηρεσία

Γίνεται δεκτή η υποβολή αιτήσεων για 18 κενές μόνιμες θέσεις Ελεγκτή, Ελεγκτική Υπηρεσία. (Η θέση είναι Πρώτου
Διορισμού). Εγκεκριμένη Μισθοδοτική Κλίμακα, όπως έχει καθοριστεί στον περί Προϋπολογισμού του 2020, Νόμο του 2019
(Ν.89(ΙΙ)/2019): Α11: €40.525, 42.164, 43.803, 45.442, 47.081, 48.720, 50.359, 51.998, 53.637 και Α12: €44.978, 47.080,
49.182, 51.284, 53.386, 55.488, 57.590, 59.692 (Συνδυασμένες Κλίμακες). Για τη μισθοδοτική τοποθέτηση των υπαλλήλων
που θα διοριστούν θα εφαρμοστούν οι πρόνοιες του περί Απολαβών των Κρατικών Υπαλλήλων Νόμου του 2003,
(Ν.223(Ι)/2004). Στη μισθοδοσία προστίθενται οι οποιεσδήποτε γενικές αυξήσεις εγκρίνονται με νομοθεσία. Επιπλέον,
καταβάλλεται τιμαριθμικό επίδομα, σύμφωνα με το ποσοστό που εγκρίνεται από την Κυβέρνηση από καιρό σε καιρό.
Αιτήσεις υποβάλλονται μόνο ηλεκτρονικά μέσω της ιστοσελίδας της Επιτροπής Δημόσιας Υπηρεσίας (www.psc.gov.cy)
ή μέσω της Κυβερνητικής Διαδικτυακής Διόδου Ασφαλείας (Αριάδνη) (https://eservices.cyprus.gov.cy), όχι αργότερα
από την Παρασκευή, 3 Απριλίου 2020 και ώρα 14:00.

2. Σύμφωνα με το ισχύον Σχέδιο Υπηρεσίας της θέσης, τα καθήκοντα και οι ευθύνες, καθώς και τα απαιτούμενα προσόντα,
έχουν ως εξής:

2. 1. Καθήκοντα και ευθύνες:
(α) Εκτελεί καθήκοντα σχετικά με τη διεξαγωγή οικονομικών και διαχειριστικών ελέγχων, ελέγχων συμμόρφωσης και
ειδικών ερευνών και μελετών.
(β) Ετοιμάζει και υποβάλλει σχετικές εκθέσεις και διεξάγει τη σχετική με τα καθήκοντά του αλληλογραφία.
(γ) Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του ανατεθούν.

2.2. Απαιτούμενα προσόντα:
(1) Πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος ή ισότιμο προσόν.
(Σημ.: Ο όρος «πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος» καλύπτει και μεταπτυχιακό δίπλωμα ή τίτλο).
(2) Μέλος οποιουδήποτε σώματος Ελεγκτών αναγνωρισμένου από το Υπουργικό Συμβούλιο, σύμφωνα με τις
διατάξεις του περί Ελεγκτών Νόμου.
(3) Πενταετής τουλάχιστον ελεγκτική/ λογιστική πείρα που αποκτήθηκε μετά την απόκτηση των προσόντων τα οποία
προαπαιτούνται για την εγγραφή σύμφωνα με την παράγραφο (2) πιο πάνω.
(4) Ακεραιότητα χαρακτήρα, οργανωτική και διοικητική ικανότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία.
(5) Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής γλώσσας και της Αγγλικής ή της Γαλλικής ή της Γερμανικής γλώσσας.

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ

Looking for a new job in Cyprus? Find out more current vacancies and apply for open positions of Accountants, jobs.