Διευθυντή/ντρια του τμήματος Ανθρώπινου Δυναμικού και Διοίκησης – METRON Energy Applications A.E

Full Time
  • Post Date: January 31, 2020
  • Location cyprus, limassol
  • Qualification Bachelor Degree
  • Industry for the position Business Supplies and Equipment
  • Company METRON Energy Applications A.E

Πελάτες μας, η Εταιρεία METRON Energy Applications A.E., εκ των μετόχων της κοινοπραξίας CPP – METRON CONSORTIUM LIMITED, που πρόσφατα ανέλαβε την ανέγερση υποδομών έλευσης υγροποιημένου φυσικού αερίου στο Βασιλικό, ζητά να προσλάβει Διευθυντή/ντρια του τμήματος Ανθρώπινου Δυναμικού και Διοίκησης της εταιρείας, με έδρα τη Λεμεσό.

1. Κύριες αρμοδιότητες

  • Σχεδιασμός, ανάπτυξη και εφαρμογή της πολιτικής ανθρώπινου δυναμικού σύμφωνα με τη στρατηγική της Εταιρείας στους τομείς της πρόσληψης, εκπαίδευσης, ανταμοιβής και επίλυσης εργασιακών θεμάτων.
  • Διαχείριση ανθρώπινου δυναμικού με σκοπό την επίτευξη των στόχων που έχουν τεθεί και την υποστήριξη του έργου της Διεύθυνσης
  • Εφαρμογή της κείμενης εργατικής νομοθεσίας καθώς και της τήρησης των υποχρεώσεων της Εταιρείας προς τρίτους
  • Παρακολούθηση, έλεγχος και διαχείριση όλων διοικητικών λειτουργιών της εταιρείας καθώς και των υλικοτεχνικών μέσων του προσωπικού.
  • Επικοινωνία της εταιρείας με πελάτες, συνεργάτες και προμηθευτές της εταιρείας
  • Ετοιμασία εκθέσεων προς την Διοίκηση

2. Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο σε Διοίκηση Επιχειρήσεων ή Ανθρώπινου Δυναμικού, ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Μεταπτυχιακές σπουδές με κατεύθυνση τη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Πολύ καλή γνώση της Εργατικής και Ασφαλιστικής νομοθεσίας της Κύπρου (και των κανόνων μισθοδοσίας)
  • Εκτεταμένη γνώση στην ανάπτυξη και διαχείριση συστημάτων ανθρώπινου δυναμικού, όπως αμοιβές & παροχές, εκπαίδευσης & ανάπτυξης όπως και προσλήψεων
  • Άριστη γραπτή και προφορική επικοινωνία
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και Ελληνικών
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ και χειρισμού των εφαρμογών MS-Office