Αρχιλογιστής/τρια Ξενοδοχείου 4* – Lordos Beach στη Λάρνακα

Full Time
  • Post Date: January 30, 2020
  • Location cyprus, larnaca
  • Experience 3 Years
  • Qualification Bachelor Degree
  • Gender Both
  • Industry for the position Accounting
  • Contact Person Κεντρικά Γραφεία της Εταιρείας
  • Company Lordos Hotels (Holdings) Public Ltd
Job Description

Lordos Hotels (Holdings) Public Ltd

Ζητείται Αρχιλογιστής/τρια για το Ξενοδοχείο Lordos Beach στη Λάρνακα.

Απαιτούμενα προσόντα

  • Πτυχίο Λογιστικής ή Χρηματοοικονομικών ή Οικονομικών ή από άλλο συναφή κλάδο από αναγνωρισμένο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα.
  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 3-5 χρόνων σε παρόμοια θέση.
  • Εξαιρετική γνώση των Λογιστικών και Χρηματοοικονομικών Αρχών και των Φορολογικών Κανονισμών.
  • Άριστη χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών και γνώση του MS Office.
  • Καλή γνώση χρήσης λογιστικών και χρηματοοικονομικών προγραμμάτων.
  • Καλή γνώση επικοινωνίας στην ελληνική και αγγλική γλώσσα.
  • Διασφάλιση της ακρίβειας και ορθότητας των χρηματοοικονομικών πληροφοριών.
  • Ομαδικό πνεύμα και διαπροσωπικές δεξιότητες σε συνθήκες πίεσης, ικανότητα ιεράρχησης αρμοδιοτήτων.
  • Τήρηση άκρας εμπιστευτικότητας.

Κύρια Καθήκοντα

  • Υπεύθυνος/η για την ομαλή και ορθή λειτουργία του Ξενοδοχείου.
  • Ετοιμασία των μηνιαίων, εξαμηνιαίων και ετήσιων αποτελεσμάτων διαχείρισης.
  • Ετοιμασία τακτών ταμειακών ροών, προϋπολογισμών και άλλων οικονομικών αναλύσεων με βάση τις οδηγίες της Διεύθυνσης και τους κανονισμούς της Εταιρείας.
  • Ετοιμασία και έλεγχος το μισθολογίου του προσωπικού.
  • Συμβουλεύει τη Διεύθυνση για τη βέλτιστη οικονομική διαχείριση του Ξενοδοχείου και διενεργεί όλες τις σχετικές μελέτες κερδοφορίας των τμημάτων.
  • Άλλες εργασίες όπως ορίζονται από το Γενικό Διευθυντή.

Προσφέρεται

  • Ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών
  • Εξαιρετικό επαγγελματικό περιβάλλον
  • Προοπτικές για περαιτέρω ανέλιξη

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο [email protected] στα Κεντρικά Γραφεία της Εταιρείας μέχρι τις 09/02/2020.

Η Εταιρεία τηρεί όλους τους κανονισμούς Περί Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού και διακριτικού χειρισμού.

Looking for a new job in Cyprus? Find out more current vacancies and apply for open positions of Accountants, jobs.